Sektör Liderliği

2022

Sektör Liderliği

Zem Raf Sistemleri A.Ş 2021 yılı itibariyle sektör lideri pozisyonuna ulaşmıştır. Her geçen gün büyüyen kadrosu, dinamik ve genç ekibiyle raf sektörüne inovatif bir bakış kazandırmıştır. Zem Raf, devam eden süreçte ülke sınırlarını aşıp, dünyanın farklı ülkelerine ihracat yapan bir şirket haline gelmiştir.

Yeni Soluk, Aynı Vizyon

2019

Yeni Soluk, Aynı Vizyon

Bu tarihin baş mimarları olan Zeki Bey ve Metin Beyi örnek alan ZEM Raf Sistemleri A.Ş’nin kurucusu Emre Akmeşe; yıllardır süregelen vizyonu, felsefeyi ve disiplini benimseyerek günümüzün teknolojisini, donanımlı ve profesyonel ekibi ile birleştirerek, sadece Türkiye’nin değil; dünyanın en büyük 2.el raf sistemleri ve aynı zamanda 2.el sanayi marketi olmayı hedeflemektedir.

Türkiye’nin 1 numarası

2012

Türkiye’nin 1 numarası

Akmeşe ailesi tamamen depo raf sistemlerine odaklanarak, Türkiye’nin en büyük ve en çok müşterisi olan 2.el raf sistemleri firmasının sahibi haline geldiler

2. El Raf Sistemleri Sektörünün Kuruluşu

2004

2. El Raf Sistemleri Sektörünün Kuruluşu

Tuzla Birmes Sanayi Sitesinde 2. el sanayi pazarı kuruldu ve bir mağaza haline getirildi. Alınan ve satılan ürünlerin arasında arşiv raf sistemleri (çelik raf sistemleri) de bulunuyordu. Fakat o dönem de depo raf sistemleri bir demir yığınından başka bir şey değildi ve satılması bir hayli zordu. Ancak gerçekleşen birkaç büyük ölçekli satışın ardından depo raf sistemlerine odaklanmaya karar verdiler. Böylece ülkemizde 2.el depo raf sistemleri sektörünün kuruculuğunu üstlenmiş oldular.

2. El Pazarı

1996

2. El Pazarı

2.el karton koli ticareti gelişim gösterdi ve büyük firmalara uygun fiyatlara satılmaya başlandı. Aynı zamanda firmalardan sadece hurda değil, her çeşit 2. el ürün de (makina, motor vb.) alınmaya başlandı ve bununla birlikte 2. el sanayi malzemeleri pazarına güçlü bir giriş gerçekleştirildi.

Hurdacılıktan Toptancılığa

1990

Hurdacılıktan Toptancılığa

Donanımları ve dönemin gelişen teknolojisinin işe getirdiği katkıların sonucunda işleri büyüdü. İmalatçılardan hurda alınmaya ve satılmaya başlandı. İmalatçılardan gelen kartonlar ve koliler hurdalardan ayrılıp stok yapılmaya başlandı. Yapılan stoktan toptan 2. el karton ve koli ticareti doğdu.

İlk Kamyon

1984

İlk Kamyon

Zeki Akmeşe’nin yanına çalışmak için gelen kayın biraderi Metin Solmaz’ın da (14 yaşında) işe verdiği katkılarla işlerini büyütmeyi hedefleyerek beş zor yıl geçirdiler. Bu zorlu yılların ardından ilk kamyonlarını alarak, işlerinin hem büyümesini hem de hızlanmalarını sağladılar. Hurdalar doğrudan firmalardan alınmaya ve demir fabrikalarına, maden ocaklarına satılmaya başlandı.

İlk Hurda Deposu

1979

İlk Hurda Deposu

1953 yılında Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde hayata gözlerini açan Yönetim Kurulu Başkanımız Zeki Akmeşe, erken yaşlarda anne ve babasını kaybettikten sonra 12 yaşında çalışmak için İstanbul’a gelmiştir. Çeşitli işlerde çalışıp, zor şartlarda konaklamıştır. Ardından bir hurda firmasında çalışmaya başlamış, yılların emeği ve büyük çabalardan sonra 1979 yılında kendine ait Akmeşe Ticaret adı altında ilk hurda dükkanını açmıştır.

WhatsApp