Raflarla Gelen Düzen: İkinci El Raf Sistemleri

Raflarla Gelen Düzen: İkinci El Raf Sistemleri

Raf sistemleri, küçük bir bakkaldan büyük mağazalara, marketlerden fabrikalara hemen hemen her alanda kullanılan depolama alanlarıdır. Raf sistemlerinin sistematik ve verimli bir depolamaya olanak sağlaması şirketler için önem arz eder. Raf sistemleri sayesinde düzenli bir biçimde depolanan her türlü eşya, dosya, ürün kolaylıkla ulaşılır hale gelir ve zaman kaybı en aza indirgenmiş olur. Ayrıca raf sistemleriyle birlikte daha küçük alanda daha çok ürün depolama şansı elde etmek mümkündür.

İkinci el raf sistemleri alım - satım piyasası da üreticileri yakından ilgilendirir. Firmalar yeni baştan bir raf sistemi yaptırmaktansa ikinci el raf satan yerlerden ihtiyaçlarına uygun bir raf sistemi seçebilirler. Böylece daha az maliyetle raf ihtiyaçlarını karşılamış olurlar. Aynı şekilde ellerindeki raf sistemlerini ikinci el raf alan yerler aracılığıyla elden çıkarabilir ve yerlerine yenilerini koyabilirler. Firmaların yeni raf sistemlerini seçerken bazı özellikleri göz önüne almaları gerekir.

İkinci El Raf Sistemleri Türleri

Raf sistemleri amaca uygun olarak farklı şekilde tasarlanırlar. Bir şirketin sunduğu ürünlerin türüne göre de raf sistemlerinin tasarımları değişiklik gösterir. Örneğin bir marketin raf sistemi ürünleri pazarlamaya yönelik tasarlanır ve görsellik ön plandadır. Sunum gerektirmeyen alanlarda ise görsellikten ziyade sağlamlık ve verimlilik özellikle öne çıkacaktır.

Seçilecek ikinci el depo raf sistemlerinin ilgili şirketin depolama ihtiyacına cevap vermesi oldukça önemlidir. Bu nedenle, raf sistemleri tek tip değil çeşitli şekillerde ortaya çıkar. Ağır yükleri depolayabilecek dayanıklılıkta dizayn edilen raf sistemleri olduğu gibi orta ve hafif yükte ürünlerin depolanmasını sağlamak amacıyla üretilen türleri de mevcuttur. Bunların yanında raf sistemlerinin paletli, kutulu, sırt sırta, market raf sistemleri olarak da sınıflandırılabileceği gibi malzemenin cinsine göre metal, ahşap, paslanmaz çelik gibi isimlerle de sınıflandırılırlar.

İkinci El Raf Sistemleri Alımı

Şirketler, mevcut raflarını değiştirmek isteyebilirler. İkinci el raf alan yerler, bu konuda şirketlerin yardımına koşar. Ellerindeki rafları ikinci el raf alan yerlere satan şirketler yeni raflarını işlev, depolama, verim, kolay ve hızlı ulaşılabilirlik, hammadde gibi kriterleri göz önünde bulundurarak bünyelerine en uygun olanını seçebilir ve satın alabilirler.

İkinci el raf alan yerler, bu ürünleri tekrar kullanıcıya sunmadan önce bazı adımları izlemelidir. ZEM Raf, satın alımını gerçekleştirdiği ikinci el raf sistemlerini müşterilerine sunmadan önce detaylı bir bakımdan geçirir ve tüm eksikliklerini giderir. Ayrıştırma, kesme, boyama, tamir, tadilat, temizleme gibi işlemleri titizlikle gerçekleştirerek ikinci el bir raf sistemini neredeyse yepyeni şekilde müşterisine ulaştırır.

İkinci el bir raf sistemi satın alacak şirket, olabildiğince çok ürün görmeli ve en uygununu bulmalıdır. ZEM Raf, geniş yelpazede ürünleri ve stoklarıyla müşterisine bu şansı verdiği gibi ücretsiz danışmanlık hizmeti vererek en uygun raf sisteminin seçilmesini de sağlamış olur.

İkinci El Raf Sistemleri Satımı

En küçüğünden en büyüğüne kadar tüm işletmelerde depo raf sistemleri kullanıldığı için ikinci el raf sistemlerine ulaşmak isteyen şirketlerin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. İkinci el raf satan yerler de bu ihtiyaca bir yanıt olarak müşterinin, isteklerini karşılayabilecek raf sistemlerine daha uygun fiyatlardan ulaşılmasına olanak sağlıyor.

İkinci el raf satan yerler arasında öne çıkan bir firma olarak ZEM Raf, çok çeşitli raf sistemlerini müşterilerine sunmakla kalmayıp, ihtiyaç halinde müşterilerinin mağduriyetinin önlenmesi için raf sisteminin ihtiyaç duyabileceği tüm aksesuarları da bünyesinde barındırıyor. Stoklarında müşterilerinin ihtiyacını karşılayabilecek yeterlilikte çok sayıda yedek aksesuar bulunduran ZEM Raf, satış esnasından sonra da sunduğu hizmetleriyle müşteri memnuniyeti noktasında adını 2.el raf sektörünün başına yazdırmayı başarıyor.

WhatsApp