Doğru Depo Raf Sistemleri Seçimi Konusunda Başlangıç Kılavuzu

Doğru Depo Raf Sistemleri Seçimi Konusunda Başlangıç Kılavuzu

Doğru depo raf sistemleri seçimi, depo alanınızı etkili bir şekilde kullanmak için dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Depolama kapasitesini en üst düzeye çıkarmak ve envanter verimliliğini artırmak için birbirinden farklı raf sistemlerini de bir arada kullanabilirsiniz.

Zem Raf, yarım asra yaklaşan tecrübe, bilgi ve profesyonelliği ile depolama alanı ihtiyacı olan birçok firmanın depolama sistemlerine kavuşmasını sağlıyor. Doğru depo raf sistemleri seçimi konusunda uzmanlarımızın ve profesyonel ekibimizin sizler için bazı dikkate alınması gerekenleri sıraladıkları yazımıza zaman kaybetmeden başlayalım.

İhtiyaçlarınıza uyacak en iyi depo raf sistemi türünü arıyorsanız; mevcut alanı, bütçenizi, belirli ürün gereksinimlerini, depolanması gereken mal sayısını ve paletlerin zaman içinde değiştirilmesi gerekip gerekmediği gibi önemli konuları göz önünde bulundurmalısınız. Daha uzun süreli ya da daha kısa süreli bir depolama sistemi mi kurulacak? Bu da oldukça önemli bir sorudur.

Doğru depo raf sistemi türünü seçmek için aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun:

Depolama Kapasitesi

Depolama alanınızı en üst düzeye çıkarmak için depo raf sistemleri kullanıyorsanız, sırt sırta depo rafları sistemi, içine girilebilir depo raf sistemleri, toptan ve perakende raf sistemleri, vb. işinizin ve ürününüzün durumuna en uygun olan depo raf sistemi seçimi yapmalısınız. İşletmenizin boru, ahşap veya metal gibi boydan ürünleri depolaması zor görünüyorsa, konsol kollu raf sistemleri tercih etmelisiniz. Depo raf alanlarını seçerken bu faktörler, deponuzda alan çalışmasının artırılmasına yardımcı olabileceği için mutlak suretle dikkate alınmalıdır.

Toplama Gereksinimleri

Hızlı bir depolama sistemine ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız sipariş toplama depo raf sistemleri, sunduğunuz ürünün türüne, bu malzemelerin nasıl sipariş edildiğine ve nasıl paketlendiğine bağlıdır. İster paletleri, kutuları, ister parçayı seçiyor olun, toplama gereksinimlerinin depo raf sistemleri seçimi üzerinde büyük etkisi vardır.

Depo Raf Sistem Kullanımı

Depolama sisteminiz için ilk giren ilk çıkar mantığında bir depo raf sistemi ihtiyacınız varsa kayar raf sistemine ihtiyacınız var demektir. Raf ünitelerinizi değerlendirin, böylece raf sistemi gereksinimlerinize nasıl etkili bir şekilde karar vereceğinizi anlayabilirsiniz. Gömülü yüklerin malzeme taşıma maliyetlerinizi iki katına çıkarabileceğini unutmayın. Seçici depo rafları, herhangi bir palete doğrudan erişmenizi sağlar. Zem Raf’ın farklı iş kollarına yönelik depolama çözümleri hakkında detaylı bilgi almak için web sitemize uğramayı unutmayın.

Taşıma Ekipmanının (Forklift, vb.) Erişilebilirliği

Alanınız ne kadar sınırlı olursa olsun, depolamak için tonlarca ağır ürününüz varsa, malzemelerin taşınmasını çok daha kolay hale getirmek için bir forklifte ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle, ürünlerinizi forklift kullanarak nasıl yerleştireceğinizi, kaldıracağınızı veya yeniden konumlandıracağınızı düşünürken, koridor genişliğini de düşünmeniz ayrı bir önem arz etmektedir. Forkliftin türü ve genişliği de koridorunuz için ne kadar genişliğe ihtiyaç duyulduğunu belirlemeye yardımcı olur.

İşletmeniz için depo raf sistemleri çözümüne ihtiyacınız varsa, doğru bir firmayla iletişim kurduğunuza emin olun kurduğunuzdan emin olun. Zem Raf, İhtiyaçlarınıza uyacak geniş bir donanıma sahip, depoların raf sistemleri konusunda geniş bir ürün yelpazesi barındıran bir depo raf sistemleri firmasıdır. Farklı depo raf sistemleri konusunda size en akılcı çözümü sunabilir, gerçekleştirmek istediğiniz projeyi, uzmanlık ve profesyonellik çerçevesinde inşa edebiliriz. Zem Raf sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin!

WhatsApp