Ağır Yük Depo Raf Sistemleri ile İşiniz Hafiflesin

Ağır Yük Depo Raf Sistemleri ile İşiniz Hafiflesin

Günümüzde özellikle çok fazla mal bulundurmak isteyen kişi ya da firmalar yüksek depo maliyetleri nedeni ile büyük sıkıntılar yaşamaktadırlar. Hem maliyeti düşürmek hem de daha fazla mal için alan açmak adına ağır yük depo raf sistemleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Bu raf sistemleri paletli yüklemeye uygun olmakla beraber geniş ölçekte malı düzenli şekilde sığdırma adına idealdir. Pek çok firma depolarındaki ürünlerin daha düzenli şekilde, fazla yer kaplamadan muhafaza etmek istemektedir. Daha düzgün bir yerleşme ve daha fazla alandan tasarruf etme adına kurulan ve monte - de monte geçme tırnaklarla montajı yapılan ağır yük depo raf sistemleri günümüzde firmalar tarafından sık bir şekilde kullanılmaktadır.

Ağır yük depo raf sistemleri ya da diğer adıyla ağır rack raf sistemleri boyutları birbirinden farklı ağır paletlerin istifinde kullanılırlar. Bu özelliği nedeniyle özellikle sanayi temelli firmalar daha fazla geniş yer elde etmek amacıyla en çok bu sistemi kullanmaktadırlar. Ağır yük depo raf sistemleri kullanımda birden fazla palet yan yana şekilde depolanabilmektedir. Ayrıca ayak kısımlarında delikler yer aldığından traverslerin yükseklik ayarlarının yapımı oldukça kolaydır. Ağır yük depo raf sistemini otomatik ya da manuel dediğimiz istif araçları ile kullanmak herhangi bir sorun teşkil etmez. Avantajlarından bir diğeri ise emniyet traverslerinin olmasıdır. Bu sayede paletler ve taşıma sandıkları şayet arzu edilirse enlemesine de kolay bir şekilde istiflenebilmektedir. Hem kullanışlı hem de rahat bir alan sağlama açısından oldukça avantajlıdır.

Ağır Yük Depo Raf Sistemleri Modelleri Nelerdir?

 • Back to back
 • Çift derinlikli
 • İçine girilebilir
 • Konsol kollu
 • Mezanin
 • Dar koridor
 • Soğuk hava depo rafı
 • Kayar raf
 • Giydirme raf
 • Mekik raf
 • Askılı

Daha Fazla Alan İçin En Kullanışlı Raf Sistemleri

Bu kullanışlı sistemde tüm paletler birbirine bağlı olmaksızın ayrı ayrı rahat bir şekilde yerleştirilebilmektedir. Ayrıca taşıma işi de bu şekilde oldukça kolay bir hale gelmektedir. Ağır yük depo raf sistemleri raf ölçüleri standarttır. Bu sebeple kolayca monte edilebildiği gibi kolayca sökülebilir. Tamamı de monte geçme tırnaklar sayesinde kurulumu yapılabilmektedir. Travers, ayaklar ve raf tablaları bir arada kullanılarak kurulum işlemi tamamlanır. Eğer ağır yük rafı üniteleri yan yana kurulursa ortada kalan ünitenin ayağı her iki yandaki üniteye kolay bir şekilde bağlanabilmektedir. Bu sayede ağır yük raf sisteminin yeri değiştirilmek istenirse herhangi bir zorluk yaşanmamaktadır. Bu raf modelleri avantajı nedeni ile sistem genellikle sanayi alanında hizmet veren firmalar tarafından yoğun bir şekilde tercih ediliyor.

Depo maliyetlerinin gün geçtikçe arttığı bugünlerde yüksek raf kullanarak hem daha fazla depolama imkânı bulmak mümkün oluyor hem de dar alanlardan daha iyi istifade edilebiliyor. Firmaların bu tip yerleştirme sorununa en iyi cevabı ağır yük depo raf sistemleri vermiştir. Paletli yüklemenin kolaylığını da yaşatan bu sistemlerde bir raf maksimumda 4 tona kadar yük taşıyabilmektedir. Ağırlık göz önüne alındığında ciddi bir depolama sorununun önüne geçildiğini görmek mümkündür. Sağlıklı, düzenli ve maksimum alan kullanımı izin veren ağır yük raf sistemleri oldukça caziptir.

Maksimum Depolama Kapasitesi ile Ekstra Maliyete Son

Çok paletli rafların depolanması, depo alanından tasarruf, birden fazla paletin yan yana depolanması, paletlerin birbirinden ayrı depolanması gibi çok oldukça fazla faydası olduğunu söylemek gerekiyor. Bütün bu saydığımız özellikleri barındıran raf sistemlerini Zem Raf Sistemleri olarak deneyimli kadromuz ile bizzat gelerek monte ediyoruz. Alanınızın boyutuna göre yapılacak projelendirme ile en tasarruflu kullanım alanını belirliyor ve sizlere dayanıklı, sağlam ve rahat taşınabilir ağır yük depo raf sistemleri çeşitlerini sunuyoruz. Bu zamana kadar sıfır ve ikinci el raf sistemleri ile sayısız firmanın alan sorununu ortadan kaldırmış olan firmamız yılların deneyimi ve kurumsal hizmet anlayışı ile hareket etmektedir. Tüm raf sistemleri ihtiyaçlarınız için, Zem Raf Sistemleri ayrıcalıkları, profesyonel çözümlerimiz hakkında bilgi almak için hemen iletişime geçin.

WhatsApp